KURS NAUCZYCIELSKI JOGI ASHTANGA VINYASA

4212137277_1b53ce8513_o.jpg
Początek: 
pt, 2013-03-29 (All day)
Koniec: 
sob, 2013-04-06 (All day)
Prowadzący: 
Basia Lipska
Miejsce: 
Akademia Ruchu, Wrocław

KURS NAUCZYCIELSKI JOGI ASHTANGA VINYASA

Oferowany przez Basię Lipską w studio Akademia Ruchu we Wroclawiu.
 
GŁÓWNY INSTRUKTOR I DYREKTOR: Basia Lipska
E-RYT 500, KPJAYI Authorized level II,
Więcej o Basi: www.basialipskalarsen.com
 
Termin: 29 march-6 april 2013
70 godzin praktyka, metodologia, technika nauczania z Basią Lipską 
15 godzin domowe czytanie i zadania
25 godzin domowe studia joga, filozofia, etyka
25 godzin domowe studia joga filozofia, etyka z Basią Lipską 
10 godzin domowe studia anatomii
10 godzin zajęcia anatomii (z nauczycielem innym)
15 godzin zajęcia z innymi instruktorami RYT (warsztaty, etc)
50 godzin praktyka pod okiem innych instruktorów.
 
Koszt: 5200 PLN (200 godzin w tym 75 godzin z Basią Lipską) 
 
Informacje o kursach RYT: http://www.yogaalliance.org/ya/c/Standards/200_Hour_Standards.aspx 
 
Rejestracja: wypełnij formularz
Płatność:
BZ WBK 56 1090 1522 0000 0000 5216 5942,
Tytuł przelewu:  Kurs nauczycielski jogi
Beata Darowska 
ul. Starogajowa 16  
54-047 Wrocław
 
Miejsce: Akademia Ruchu, ul. Ruska 47 - 48al, Wrocław
 
 
 
 
CERTYFIKAT: Po pomyślnym ukończeniu kursu Uczestnicy otrzymają certyfikat udziału wydany przez Akademia Ruchu.  Uprawnia to do zarejestrowania się (poprzez Internet) w Yoga Alliance jako zarejestrowany nauczyciel jogi (Registered Yoga Teacher RYT), co jest paszportem do nauczania jogi na całym świecie – wnioski dostępne są online na www.yogaalliance.org.
 
Oferowany kurs nauczycielski jogi ashtanga vinyasa może być pierwszym krokiem dla praktykujących aby zostać certyfikowanym nauczycielem jogi. Jego celem jest lepsze zrozumienie systemu ashtanga vinyasa, który początkowo pojawił się w systemie Ashtanga Yoga nauczanym przez K. Pattabhi Joisa z Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Będzie szansą na sprawdzenie ustawienia i prawidłowości wykonania pozycji (asan) w dynamicznej/ruchowej strukturze z wyjaśnieniem bezpiecznego nauczania, korzyści, środków ostrożności, modyfikacji jak również sztuki zrozumienia i stosowania sekwencji vinyas. Przedstawione zostaną podstawowe koncepcje anatomii i fizjologii, technik oczyszczania (kriyas), praktyk oddechowych (pranayama), koncentracji (dharana), medytacji wraz z ich praktyką, oraz koncepcje filozofii jogi i jej wartości uniwersalne rozumiane we wszystkich kulturach. Uczestnicy zostaną przeszkoleni jak uczyć i praktykować serię podstawową oraz serię pośrednią ashtangi w sposób w jaki nauczanie w KPJAYI jest kontynuowane przez Sharatha Rangaswamy. Studenci poznają techniki korekt manualnych wykorzystywane w tradycji Mysore, jak również dodatkowe techniki wzmacniające siłę. Następnie przeanalizujemy i porównamy różnice nowej prowadzonej sekwencji vinyasy, która powstała w oparciu o praktykę własną ashtangi w stylu Mysore. W czasie kursu będzie się można dowiedzieć jak zwalczyć tremę, budować własną pewność siebie i pozyskiwać zaufanie uczniów oraz poznać porady i wskazówki, które zwiększą popularność zajęć i zapewnią lojalność uczestników.
 
Kurs jest przeznaczony dla:
  • uczestników mających cechy przywódcze, motywację i pozytywne myślenie.
  • uczestników z doświadczenie w praktyce dynamicznego stylu jogi (ashtanga, vinyasa, zaawansowanej hatha-jogi, itp.) i posiadają trochę doświadczenia w nauczaniu szukają możliwości rozwoju zarówno praktyki jak i stylu nauczania.
  • Studentów jogi, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o jodze, a nie zamierzają zostać nauczycielami. Po ukończeniu kursu będą wiedzieć jak efektywnie wykonywać praktykę własną w domu lub na zajęciach w stylu Mysore w dowolnym miejscu na świecie.

 

 

 

Paweł Witkowski INTools