Przedsprzedaż książki "Medytacja - Psychologia Jogi w Praktyce" | Ashtanga Yoga

Przedsprzedaż książki "Medytacja - Psychologia Jogi w Praktyce"

medytacja_front_small.jpg
Autor: 
Rafał Gadomski

 

 

 Wydawnictwo Tedson zapowiedziało na 15.07 premierę swojej kolejnej książki – „Medytacja- psychologia jogi w praktyce” autorstwa Swamiego Ajayi, znanego amerykańskiego psychologa i pasychoterapeuty oraz praktykującego jogina i mistrza medytacji. Od 01.07 można będzie książkę nabyć w promocji przedsprzedaży z 30% rabatem. Książka objęta jest patronatem Jogasutry.pl i JogaABC, zaś przedmowę do wydania polskiego napisał Maciej Wielobób.

 

 

Indie są nazywane „bombą duchowości”. To stamtąd dotarło na Zachód światło ukazujące bezduszność naszej cywilizacji, jej zagubienie, materialność i wszystkie zniewalające przywiązania i zależności. Joga i medytacja ciągle budzą w wielu środowiskach niepokój, ostrożność, dystans a nawet wrogość. Ale, jak powiada hinduski kapłan katolicki i jogin, współpracownik i przyjaciel Matki Teresy z Kalkuty, ks. Joseph Pereira: „Łaska spełnia się w ciele”. Zwraca uwagę na pilną potrzebę doskonałej harmonii miedzy modlitwą a ciałem, między duchem a jego mieszkaniem. My, ludzie Zachodu, albo „mamy” ciało, albo „jesteśmy” w modlitwie. Niech ta książka posłuży jako jeden filar mostu spinającego dwa wydające się bardzo odległe brzegi: ciało i ducha.

Bogdan Białek

Redaktor naczelny magazynu psychologicznego „Charaktery”

 

Na polskim rynku wiele już ukazało się książek w taki czy inny sposób dotykających szeroko pojętego tematu medytacji. Jednak „Medytacja-psychologia jogi w praktyce” Swamiego Ajayi wyróżnia się na tle przeciętnych podręczników medytacji i z całą pewnością zaskarbi sobie serca czytelników zarówno interesujących się zawodowo tematyką medytacji, jak i chcących po prostu czegoś się na jej temat dowiedzieć. Tym co ją wyróżnia jest prostota i jasność przekazu, a co najważniejsze zrozumiały dla przeciętnego zachodniego czytelnika, bo używający pojęć pochodzących z naszego kręgu kulturowego, język. Autor skupia się na praktycznej stronie tematu – udziela porad i wskazówek jak praktykować i jak wpleść praktykę medytacji w codzienne życie, prezentuje tylko kilka najważniejszych technik medytacji. Książka jest jednocześnie świetnym przewodnikiem psychologii. Swami Ajaya – jeden ze współautorów książki „Joga i psychoterapia” – po mistrzowsku wiedzie nas w niej przez zakamarki medytującego umysłu. Dodatkowym atutem książki jest piękne wydanie na papierze kredowym z obwolutą.

Paweł Witkowski INTools