Rozwijanie oddania

Kino MacGregor
Autor: 
Kino MacGregor
Tłumaczenie: 
Agnieszka Wierzbińska

Pozycja jogi demonstrowana przez praktykującego, który jest na poziomie mistrza, jest często ucieleśnieniem wdzięku i lekkości. Jednak, kiedy to początkujący student próbuje wykonać takie same ruchy, stopień trudności jest od razu widoczny. Prawdziwy test osoby praktykującej jogę następuje wtedy, gdy ścieżka jest już wyraźnie nakreślona a student decyduje czy poświęci się każdemu krokowi tej podróży bez względu na trudności.

Podczas gdy wewnętrzna ścieżka bywa czasem żmudna, długa i bolesna, jest równocześnie niewiarygodnie wynagradzająca, wypełniona nieskończoną radością oraz jest jednym z jedynych źródeł prawdziwego, trwałego spokoju. Każdy praktykujący jogę przechodzi okresy kontuzji, bólu i dyskomfortu, ale nie każdy praktykujący ma oddanie, serce i odwagę, aby dostrzec światło na końcu tunelu. Ci, którzy praktykują przez wiele lat zaczynają rozumieć ile trzeba, żeby joga stała się praktyką na całe życie. Są chwile zwątpienia, wielkiego cierpienia i emocjonalnego zamieszania jak również chwile błogości, ekstazy i zrozumienia. Poświęcenie całego swojego życia jodze wymaga pełnego oddania.

To przez praktykę poświęcenia siebie codziennej praktyce jogi, bez względu na ból czy przyjemność, uczysz się, jakie jest znaczenie oddania. Dzięki przemierzaniu mrocznej dżungli ciała i umysłu poprzez praktykę jogi rozwijasz siłę i hart ducha potrzebne do tego, by z godnością zmierzyć się z życiem. Przez pełne oddanie się ścieżce jogi uczysz się, co tak naprawdę oznacza oddanie siebie czemuś. Przed tą chwilą pełnego zaangażowania zawsze jest szansa na wycofanie się lub rezygnację. Jednak, kiedy w pełni się poświęcisz, twoje intencje, energia i dusza będą w stanie przenosić góry, aby stworzyć warunki do przemiany. To przez moc oddania joga zmienia twoje życie.

Kiedy zaczęłam ćwiczyć jogę nie byłam z natury silną osobą, ale zainspirowała mnie siła płynąca z pozycji stania na rękach i balansów na rękach. Na blisko pięć lat całkowicie poświęciłam się studiowaniu jogi ze szczególnym naciskiem na to, aby się wzmocnić oraz uspokoić ciało i umysł. Przez wiele lat praktyki jogi żyłam i umierałam dla siły, a teraz czuję się już znacznie silniejsza. To dlatego, że podążałam ścieżką jogi przez kontuzje, ból, wątpliwości, dyskomfort i rozczarowanie do spokoju, radości, akceptacji i miłości, teraz dzielę się tym czego nauczyłam się ucząc innych. To joga sprawiła, że odkryłam moją własną wewnętrzną siłę, cichy głos, który zawsze był we mnie, ale nie wiedziałam jak go obudzić. Kiedy zaczniesz swoją praktykę dowiesz się na ile jesteś gotowy, aby poświęcić się sobie i jodze. Jeśli w pełni oddasz się dotarciu do obranego celu, czy to w praktyce jogi czy w codziennym życiu, nic nie będzie w stanie cię powstrzymać.

Poświęcenie całego życia jodze pozwala poznać siłę drzemiącą w najgłębszym stopniu oddania. Nie jest ważne to czy praktykujesz sześć razy w tygodniu, czy tylko dwa razy w tygodniu, dopóki joga pozostaje w twoim życiu na tyle długo abyś mógł zagłębić się w swój wewnętrzny świat i poczuć co oznacza pełne poświęcenie siebie ścieżce jogi. Kiedy będziesz w stanie skupić się na swoich najskrytszych marzeniach z nierozproszoną uwagą i oddaniem płynącym z głębi serca, którego uczy joga, wtedy, poznasz uczucie radości płynące z realizowania swoich marzeń.

Copyright 2009 Kino MacGregor/ Wszelkie prawa zastrzeżone

Paweł Witkowski INTools