Energia Jogi

ukasz.jpg
Początek: 
pt, 2014-03-07 20:00
Koniec: 
ndz, 2014-03-09 13:00
Prowadzący: 
Łukasz Przywóski
Miejsce: 
Life Yoga Studio, ul. Lipowa 15/17, Łódź
Warsztat jest skierowany do wszystkich praktyków jogi niezależnie od metody, którą dla siebie wybrali. Celem warsztatu będzie omówienie prostych technik, które pozwolą zwiększyć wpływ wykonywanych pozycji na fizjologię i układ nerwowy, poprawić ukrwienie organizmu i przepływ energii w ciele. Na warsztacie nauczymy się m. in. jak unieść ręce opuszczając je, jak połączyć nogi oddalając je od siebie. Każda część warsztatu będzie składała się z dwóch bloków: wykładu i płynnej praktyki, w czasie której przełożymy zdobytą wiedzę na praktykę.
 
7.03 piątek
20-21:30
Wprowadzenie: czym jest i jak płynie w ciele energia. Co zrobić, żeby ją zatrzymać? Celem tego wykładu będzie omówienie sposobów, w jakie praktyka hathajogi może poprawić obieg energii w ciele . Postawimy co najmniej jedną odważną tezę i omówimy termin bandha z perspektywy tradycyjnej hathajogi i zachodniej nauki.
 
8.03 sobota
10:30-12:00
Biodra / Miednica: wykład będzie poświęcony wpływowi ruchów bioder na kręgosłup i nogi. Zrozumienie ruchów bioder i połączonych z nimi ruchów kręgosłupa i nóg, pozwoli ograniczyć ryzyko przeciążenia więzadeł i poprawić jakość obiegu energii w ciele.
14:00 - 17:00 
Obręcz barkowa / ręce: na wykładzie poznamy w zarysie budowę obręczy barkowej i kończyn górnych. Przede wszystkim jednak poznamy skuteczne sposoby ochrony nadgarstków i ramion przed przeciążeniem oraz utrzymania dłoni ciepłych.
 
9.03 niedziela
10:00 - 13:00 Trzy bandhy: poznamy trzy główne bandhy hathajogi, omówimy ich wpływy na utrzymanie kręgosłupa w zdrowiu i poprawę jego „elastyczności„. Wykonamy również jedną krije i dwie mudry
 
 
Prowadzący - Łukasz Przywóski - Tym, co przyciągnęło mnie do jogi jest sposób, w jaki jej praktyka łączy ruch, oddech i uważność w celu utrzymania zdrowia i wewnętrznej równowagi. Praktyka asan, często żywiołowa, pozwala mi zachować wysoki poziom energii. Równocześnie staram się ćwiczyć w uważny sposób i nie przekraczać ograniczeń swojego ciała. Staram się, żeby moja praktyka łączyła w harmonijny sposób element tapasu (dać z siebie jak najwięcej) i ahinsy (niekrzywdzenia). Innymi słowy – lubię wymagającą praktykę, ale jeszcze bardziej lubię stan lekkości i pełni życia, dlatego też dopasowuję swoja praktykę do poziomu energii, jaki mam danego dnia.
 
Przygodę z hathajogą zacząłem u Grzegorza Nieściera według metody Iyengara. Później poszukując innej formy hathajogi, odkryłem asztangawinjasę, która była przez trzy lata moją codzienną praktyką. Równocześnie zacząłem interesować się anatomią i fizjologią. Zapisałem się na kurs masażu, ukończyłem kurs stosowanej anatomii i fizjologii.
 
Obecnie moja praktyka ma najczęściej charakter żywiołowej winjasy, w czasie której skupiam się na naturalnym, swobodnym oddechu i koaktywacji grup mięśniowych otaczających poszczególne stawy. W czasie zajęć zwracam uwagę na odpowiednie ustawienie ciała w asanie i praktykowanie w zgodzie ze swoim ciałem. Z tego też powodu nie wykonuję fizycznych korekt mających na celu „głębsze” wejście w pozycję – w moim odczuciu są one sprzeczne z ahinsą. Ciału należy ufać, nawet jeśli notorycznie przyjmuje niewłaściwą pozycję – zazwyczaj robi to z określonego powodu. Dlatego też pierwszym krokiem jest poznanie tego powodu i praca nad nim a nie bezrefleksyjne kopiowanie podręcznikowego ustawienia ciała w danej pozycji.
 
Gdzie:
Life Yoga Studio, ul. Lipowa 15/17, Łódź
 
Za ile?
I BLOK - 50 zł
Cały warsztat - 150 zł
Wykład - 20 zł
Wykład dla osób zapisanych na cały warsztat jest bezpłatny.
 
Zapisy:
 
Agnieszka Dąbrowska, 609 109 221
Agnieszka Wierzbińska, 509 271930
 
Mail: lys.biuro@gmail.com
Paweł Witkowski INTools