Tarik van Prehn w Krakowie | Wydarzenia | Ashtanga Yoga

Tarik van Prehn w Krakowie

Tarik 1.jpg
Początek: 
pt, 2013-11-08 19:00
Koniec: 
ndz, 2013-11-10 14:30
Prowadzący: 
Tarik van Prehn
Miejsce: 
Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, 31-024 Kraków

Zapraszamy na warsztaty jogi Ashtanga Vinyasa, które poprowadzi Tarik van Prehn.
Urodzony w Brazylii w 1975, obecnie mieszkający w Portugalii Tarik van Prehn zaczął praktykować jogę w wieku 19 lat. Przez 6 lat Tarik studiował i zajmował się medycyną chińską. Ashtangę odkrył w 1998 roku. Do Mysore pojechał po raz pierwszy w 2001 i był tam kolejnych 8 razy, żeby praktykować pod okiem Shri K. Pattabhi Joisa i Sharatha. Jest autoryzowanym nauczycielem ashtangi od 2004 roku.


Więcej informacji o Tariku na stronie http://loveashtangayoga.com/
oraz http://www.facebook.com/pages/Love-Ashtanga-Yoga/194771180584573.

Wywiad z Tarikiem:

http://www.ashtangayoga.pl/artykuly/wywiad-z-tarikiem-van-prehnem

"We współczesnych społeczeństwach coraz więcej ludzi zajmuje się jogą. Ludzi z różnych środowisk, różnej religii, płci, wieku i klasy. Dla zdrowia lub po to by zrzucić wagę, odstresować się czy rozwijać duchowo... jest tyle powodów, aby zacząć ćwiczyć jogę ilu praktykujących. Każda osoba, która wchodzi na drogę jogi, świadomie czy nie, szuka "czegoś". Czy Joga może dać ci to, czego szukasz? W społeczeństwie, w którym każdy chce więcej i więcej, ludzie którzy zaczynają jogę także oczekują czegoś więcej. Joga faktycznie daje mniej niż się spodziewaliśmy: mniej stresu, mniejszą potrzebę konsumowania, mniej chorób, mniej strachu i mniej innych problemów, które uniemożliwiają nam życie w pełni.

Joga jest życiową podróżą ze wzlotami i upadkami, zanim zaczniesz odkrywać wszystkie jej korzyści, musisz być dobrze ugruntowany w Sadhanie, praktykować z właściwą intencją, przez długi okres czasu, będąc prowadzonym przez dobrze przygotowanego nauczyciela.
Praktykowanie jogi w złym celu czy z niewłaściwą 'uwagą', lub z niewykwalifikowanym nauczycielem może być bardzo szkodliwe dla ciała i umysłu. Joga powinna stać się dla Ciebie wyzwaniem i głębokim procesem oczyszczania, wypalając wszystkie auto-iluzje i ostatecznie dając stabilność.

Joga to proces 'indywidualizacji', zrozumienia własnej prawdziwej natury. W jodze nie chodzi o wykonywanie sekwencji egzotycznych pozycji, dla ich ładnego wyglądu. Joga jest ponad to, co możemy zobaczyć lub pokazać. Joga jest drogą indywidualną i osobistą, unikalną dla każdego praktykującego. Joga jest po to, by jej doświadczać w codziennym życiu. Jogi nie da się udawać recytując święte pisma, popisując się wiedzą wziętą z książek lub zaawansowanymi pozycjami. Prawdziwa Joga zaczyna się, gdy praktyka jest ponad tym wszystkim, gdy jest na co dzień, wtedy gdy wiesz, czy joga coś Ci daje czy nie. Mam nadzieję, że dołączysz do mnie na warsztacie.

Zapraszam,
Tarik van Prehn"

8 listopada, piątek wieczorem, godz. 19.00 - 21.30

Wprowadzenie do jogi Ashtanga Vinyasa uczonej przez Sri K Pattabhi Jois: Historia, tradycja, filozofia.
Sesja pytań i odpowiedzi.
Klasa prowadzona (lekka praktyka asan)

9 listopada, sobota rano, godz. 8 -10:
Styl Mysore

Sobota po południu, godz. 13.30 - 16.00:
Warsztat n. t. filozofia, styl życia, Vinyasa, Bandha, Drishti
Warsztat z podstawowych asan stojących i siedzących (ustawienie i technika).

10 listopada, niedziela rano, godz. 9-11:
Styl Mysore

Niedzielne popołudnie, godz. 12 - 14.30:
Ustawienie i technika pozycji siedzących, wygięć do tyłu i pozycji końcowych.

Zajęcia warsztatowe będą tłumaczone na polski.

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych. Ilość miejsc ograniczona.

Teoretyczny plan warsztatów jest przykładowy. Może zostać dostosowany do potrzeb i zainteresowań uczestników.

Cena 450 zł

Istnieje również możliwość, w tygodniu po warsztatach, zajęć w stylu Mysore z Tarikiem, jeśli znajdzie się wystarczająca liczba chętnych.
Osoby, które by były zainteresowane zajęciami w stylu Mysore, proszone są o wysłanie maila na adres "justynasilversand@gmail.com" lub kontakt pod numerem telefonu 503 563 750

Gwarancją zarezerwowania miejsca na warsztatach jest zaliczka w wysokości 200 zł na konto:

Justyna Mitka
Multibank
84114020170000410203836798
Ul. Kajty 7, 31-463 Kraków

Paweł Witkowski INTools