Warsztat z wyjątkowym nauczycielem jogi Gabrielem Azoulay w Katowicach

Początek: 
sob, 2013-07-13 09:00
Koniec: 
ndz, 2013-07-14 19:00
Prowadzący: 
Gabriel Azoulay
Miejsce: 
AWF Katowice ul. Mikołowska 72 sala gimnastyczna 304 NOWA HALA

Joga jako sztuka ekspresji
"Joga jest czymś więcej niż tylko fizycznym doświadczeniem, jest to raczej styl życia, sposób oddychania, sposób poruszania się, to w jaki sposób jesz, i to w jaki sposób cieszysz się z chwili obecnej".
-Gabriel Azoulay

Zapraszam was na warsztat z wyjątkowym nauczycielem jogi
-Gabrielem Azoulay,
który specjalnie na moje zaproszenie przyjedzie do Katowic 13-14 lipca 2013.

Gabriel Azoulay praktykuje i uczy jogi od ponad 15 lat. Według niego joga jest dla każdego! Stale pracuje nad rozwijaniem i tworzeniem unikalnych programów, które pozwalają przekroczyć wszelkie przeszkody i mają pozytywny wpływ zarówno na życie pojedynczego człowieka jak i całej społeczności.
Gabriel Azoulay publikuje licznie artykułu, jest instruktorem jogi, trenerem oraz terapeutą masażu tajskiego.
Gabriel Azoulay jest założycielem jogi H3, międzynarodowych szkoleń dla nauczycieli jogi, które umożliwią zdobycie profesjonalnej wiedzy i wielu wiarygodnych narzędzi do nauczania jogi, które inspirują i budują uniwersalną społeczność jogi. W swojej metodzie opiera się na Bikyasie jodze. Jego program zrealizowany jest w studiach jogi na całym świecie, od Azji przez Europę po USA.
W 2004 roku wyruszył by studiować masaż tajski z mistrzem Pichest Boonthume, i podczas jego pierwszej podróży do Mysore w Indiach, praktykował i studiował masaż tajski z nauczycielem Enzo Coribello. Te miesiące zainspirowały go do podjęcia nowego kierunku, mianowicie stworzenie tzw. thai jogi.
Gabriel Azoulay uczy stylu Ashtanga Vinyasa Jogi w Indiach, Tajlandii, Singapurze i Stanach Zjednoczonych od 1998 roku. Spędził ponad dwanaście miesięcy z Timem Miller, który wywarł decydujący wpływ na ukształtowanie u niego relaksacyjnego podejścia do praktyki Ashtangi. Przez osiem miesięcy praktykował z Lisą Schrempp której pasja i poświęcenie pchnęła go do pozostania w Indiach przez 6 miesięcy. Tam, zaprzyjaźnił się z Carlisi Anthony 'prem', który przypomniał mu, że ostatecznie w życiu i tak chodzi o samą praktykę.


Program warsztatu został ułożony z myślą o osobach regularnie praktykujących i tych, które dopiero zaczęły swoją przygodę z jogą.

Plan warsztatów:

Sobota 13 lipiec 2013
9.00 - 11.00 Praktyka Ashtanga Jogi.

Od starożytności po nowoczesną salę do jogi, Gabriel zabierze Cię w podróż jak żaden inny nauczyciel. Praktyka jest wyprawą, a pierwsza seria Ashtanga Vinjasa Jogi jest szczególną ścieżką ku zdrowiu, witalności i duchowości. Dołącz do Gabriela, gdy ten odsłania tajemnice stojące za tym wyzwaniem, takie jak: dlaczego zaleca się, aby unikać ćwiczenia Ashtangi w nowiu i pełni księżyca, dlaczego u niektórych kobiet następuję zatrzymanie menstruacji, gdy ćwiczą Ashtanga Jogę.

Podczas, gdy sama praktyka Ashtanga Jogi jest wymagającym ćwiczeniem, to jest to praktyka na wszystkich poziomach. Czy masz codzienną praktykę Mysore, czy nie, na tych warsztatach znajdziesz wnikliwe wskazówki i niuanse, które pozwolą ci rozszerzyć wiedzę o jodze i sprawią, że głębiej zaangażujesz się w codzienną praktykę. Anegdoty, opowieści o Indiach i o samym Pattabhi Joisie, z pewnością zainspirują cię do dalszego poszukiwania własnej drogi.

Na tych zajęciach poznamy użyteczne narzędzia pozwalające w pełni korzystać i cieszyć się pierwszą serią Ashtanga Jogi, zwaną Yoga Chikitsa. Podczas tej sesji przyjrzymy się również leczniczemu zastosowaniu asan z pierwszej serii.

11.30 -13.00
„Pozycje tak jak nuty, mogą być ułożone w sekwencję” - Gabriel Azoulay

Joga dla mężczyzn - zajęcia przeznaczone wyłącznie dla Panów.
Jogiczna sztuka sekwencji.

Czy słyszałeś kiedyś kogoś, kto dopiero uczy się grać na instrumencie? Jego gra raczej nie brzmi jak muzyka!

Praktyka asan jest jak gra nut, ale twoim ciałem. Każda poza jest nutą sama w sobie, ale zebrane razem, mogą tworzyć harmonię i jednolity utwór.
Na podstawie starożytnych sekwencji, takich jak Powitania Słońca, system Ashtanga Jogi, a także czerpiąc wiedzę z nowoczesnych rozwiązań min. metody Bikram; Gabriel przedstawi zasady i techniki komponowania utworów z ciała.

Te zajęcia dedykowane są tym mężczyznom, którzy nigdy nie praktykowali jogi, lub napotkali w niej problemy, ale również dla tych, którzy są bardziej zaawansowani, i praktykują jogę regularnie.

17.00 - 19.00
Taniec w masażu tajskim.

Starożytny system masażu tajskiego jest jak taniec dwóch osób. Podczas relaksu ten rozwijający się taniec jest kluczem do uczucia lekkości u osoby masującej i odczucia połączenia u terapeuty z osobą masującą. W trakcie warsztatu zastanowimy się co, tak naprawdę buduje ten strumień połączenia i gdzie ma swoje podstawy.
Joga, Tai Chi i QiGong są stosowane jako wsparcie i inspiracje do tworzenia nowych koncepcji tego strumienia. Gabriel zademonstruje przepływ, który łączy naszą jogiczną praktykę asan z przepływem sekwencji masażu tajskiego.
Na zajęciach dowiemy się również kim jest Pichest Boonthume. Przedyskutujemy doświadczenie Pichesta z jego ciałem i jak je uzdrawia poprzez odpowiedni przepływ strumienia. Opierając się na własnych poszukiwaniach odpowiemy sobie na pytanie, co sprawia relaksujący efekt masażu i jak stworzyć ten relaksujący efekt połączenia, z naszym partnerem.

Niedziela 14.07.2013
9.30 - 11.00 Bikyasa Joga.

Bikyasa jest stylem pochodzącym od Hot Yogi, który wywodzi się ze starożytnych metod leczniczych, ale oprócz tego łączy nowoczesne narzędzia, technologię i muzykę, w jednym gorącym pomieszczeniu. Jeżeli w Hot Yodze i tradycyjnej Vinyasie zwykle nie ma w tle muzyki, tak Bikyasa wiąże ciszę z nowoczesną muzyką, koncentrację z medytacją w ruchu, oraz lecznicze efekty następujące poprzez generowane ciepło, które re-energetyzuje ciało, umysł i twoje wewnętrzne „ja”. Podczas tych zajęć dowiesz się dlaczego styl Hot Vinyasy Jogi stał się jednym z najpopularniejszych trendów w jodze na świecie.

11.30 - 13.00
Odwróć się, zwolnij! Wygięcia do tyłu w jodze.

Żyjemy w świecie, w którym stale poruszamy się do przodu. Czy nam się to podoba, czy nie, nie możemy się cofnąć .... czy aby na pewno?
Yoga łączy cię z przeszłością ale przede wszystkim zanurza w teraźniejszości. Wygięcia do tyły to wyzwanie dla twojego komfortu, ale przed wszystkim ujawniające twój potencjał.
Na tym warsztacie nauczysz się podstawowych zasad „backbending”, otwierania przedniej części ciała, wydłużenia ścięgien, poskramiania „drop back” i ostatecznie, jak zrelaksować się w chwili obecnej poprzez puszczenie przeszłości.
Gabriel spędził ponad 6 miesięcy w Indiach studiując z mistrzem wygięć do tyłu Vinay Kumar. W tym czasie nauczył się kompletnej praktyki „drop back”.
Na warsztatach każdy stopień zaawansowania jest mile widziany. Dla nowych studentów Gabriel przygotował liczne modyfikacje, a dla doświadczonych uczniów przewidziane są zaawansowane wejścia.

17.00 – 19.00
Masaż tajski.

Obszar pracy z ciałem w świecie zachodu ma tylko kilka stuleci, mimo ogromnego wzrostu zainteresowania i rozwoju w tym obszarze na przestrzeni 50 lat. Koncepcja masażu sportowego, Rolfing, rozluźnienie mięśniowo powięziowego to tylko niektóre z praktyk, które zyskały szerokie możliwości w dzisiejszym świecie masażu. Na zajęciach przyjrzymy się tym technikom w oparciu o masaż tajski oraz jak masaż wpłynął na rozwój tych idei. Gabriel w czasie warsztatu włączy te koncepcje i metody do sesji masażu. Oprócz tego wyjaśni, które rozwiązania masażu tajskiego, znajdują zastosowanie w sporcie.

Miejsce:
AWF Katowice ul. Mikołowska 72 sala gimnastyczna 304 NOWA HALA

Cennik do 12lipiec / od 13-14 lipiec – dzień warsztatu:
Całość Panie: 330 zł / 400 zł
Całość Panowie: 400zł / 470 zł
Pojedyncze zajęcia: 70 zł / 90 zł

Aby zarezerwować miejsce należy zapisać się u organizatorki warsztatu Renaty Depciuch nr. Tel. 692697917, reniamaluje@gmail.com oraz dokonać wpłaty 50% lub całości sumy na nr. konta: 08 1090 1809 0000 0001 1221 1606

Zapraszamy,
Gabriel Azoulay i Renata Depciuch

Paweł Witkowski INTools